Dub Arena #10: Roots Revival & Steppa Warriors [full sounds]

Roots Revival Soundsystem & Steppa Warriors Soundsystem
Data: 23.02.2019 (Sobota)
Miejsce: Transformator, ul. Tęczowa 57 :: Wrocław
Start: 22:00
Wjazd: 30pln

Dub Arena powraca na mapę Wrocławia! Po ponad roku przerwy ze względu na brak kąta, trafiamy do nowego miejsca na mapie naszego miasta – Transformator przy ul. Tęczowej 57.

Mówią, że co się odwlecze to nie uciecze. 🙂 W końcu zawiały pomyślne wiatry. Zapraszamy Was na sesję dwóch potężnych sound systemów, które zagrają tej nocy obok siebie w pełnym wydaniu. Roots Revival Soundsystem z Warszawy – pierwszy customowy sound system roots & culture w Polsce oraz Steppa Warriors Soundsystem – gospodarze cyklu Dub Arena. Mówią też, że later will be greater i jeśli temu wierzyć, to szykuje się legendarna sesja roots rock reggae, wreszcie wyczekana! Zapraszamy wszystkich już 23 lutego do klubu Transformator!

Roots Revival Sound System:

Projekt, którego głównym celem jest promocja kultury soundsystemowej w Polsce i na całym świecie. Jego początki sięgają roku 2006 kiedy to po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły dając początek projektowi pod nazwą Roots Revival Soundsystem. Wkrótce potem zbudowali prawdopodobnie pierwszy w kraju system dźwiękowy na wzór nagłośnień znanych jamajskich potańcówek i parkietów dubowych sesji w UK. Jakiś czas później okazało się, że potrzeba czegoś więcej. Takim sposobem przy pomocy Matta Abyssiniana, Roots Revival Soundsystem rozrósł się do ośmiu 18” basowych głośników. Nie był to koniec zmian. Projekt rozwija się z dnia na dzień, tak by w miarę możliwości prezentować muzykę roots & culture w jak najlepszych do tego warunkach.
Roots Revival to nie tylko samo nagłośnienie. To przede wszystkim sporo grupa ludzi pracująca nad szerokim spektrum zadań w imię pasji jaką dla nich wszystkim jest muzyka roots/dub. Dodatkowo Jaszol odpowiedzialny jest za powstanie i prowadzenie nowego labelu – Tribe 84 Records na którym właśnie ukazały się pierwsze wydawnictwa i organizację nowego festiwalu na południu polski – BASS CAMP.
Organizacja impez, sesji soundsystemowych, koncertów reggae i dub, plany związane z własnym wydawnictwem, a także produkcja muzyki przeznaczonej stricte do prezentowania na wielkim nagłośnieniu – wszystko to mieści się w ramach działalności Roots Revival Soundsystem. Dzięki nim polska publiczność mogła usłyszeć między innymi takich artystów jak The Disciples, Manasseh, Jah Free, Slimmah Sound, Mungo’s Hi Fi, Kenny Knots, Dixie Peach, Earl 16, Dubateers, Bush Chemists, Nick Manasseh czy Ramon Judah. Nigdy się nie zatrzymują, wciąż się rozwijają, pod znakiem roots&culture nieustają w promowaniu soundsystemowego grania i muzyki roots/dub w Polsce.
www.rootsrevival.org
info@rootsrevival.org
www.facebook.com/rootsrevivalsoundsystem
soundcloud.com/rootsrevivalsound

Steppa Warriors Soundsystem:

Kolektyw tworzony przez grupę przyjaciół. Trzon muzyczny tworzą Jarecki – selektor, współzałożyciel portalu dubmassive.org oraz Robbie, który ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. O jakość dzwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką, jest także konstruktorem części sound systemu Steppa Warriors.
Sesje Steppa Warriors przepełnione są dobrą wibracją i energią; to wypadkowa starannej selekcji płyt i dubplate’ów, DJskiej nawijki oraz właściwego podejścia do generowania niskich tonów, wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.
Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Organizowali sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Kebra Ethiopia, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, Moa Anbessa, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers, Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Grali obok wielu inspiriujących artystów na imprezach i festwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night). Robbie udziela się czasem na mikrofonie także na sesjach Reggaebus Sound System, a wcześniej z Dubateers.
Na przestrzeni lat zaangażowani w organizację wielu wydarzeń – m.in. Friday Reggae Special czy Rootsman Corner, obecnie skupiają swoje siły na swojej autorskiej, cyklicznej imprezie reggae i dub – Dub Arena oraz na własnych, soundsystemowych sesjach.
W marcu 2017 roku uruchomili nowy, ręcznie robiony, pięciodrożony sound system.