Dub Arena #13 :: ALPHA STEPPA + more, Steppa Warriors (8 scoops, full sound) / 2 SCENY

Dub Arena #13!

Wracamy z kolejną edycją cyklu na pełnym szwungu. Po raz pierwszy dwie sceny! Pierwsza to Dub Arena z Alpha Steppa (FR/UK), smaczkiem lokalnym oraz (nareszcie!) z naszym pełnym sound systemem. Druga to Bass Arena – owoc naszych nowych zajawek muzycznych, gdzie usłyszycie gatunki od dub techno, przez house po inne techniczne rytmy. Ugości nas po długiej przerwie Transformator ❤ Więcej info wkrótce!

Dub Arena:
– Alpha Steppa (FR/UK)
– N4me It Sound (ŁDZ)
– Steppa Warriors Sound System (8 scoops, full sound)

Bass Arena:
– Schmeltzer
– QBK
– EMTE
– RKT:MN

Data: 18.11.2023 (Sobota)
Miejsce: Transformator (Tęczowa 57G, 50-603 Wrocław)
Start: 22:00
Wstęp: 70 zł

Alpha Steppa (Francja/UK):
Właściciel labelu Steppas Records, członek kolektywu Dub Dynasty (owoc współpracy z jego tatą i ciocią – Alpha & Omega. Ben Alpha aka Alpha Steppa dorastał otoczony dubplatami i kulturą sound systemową. Rozpoznawalny i utalentowany producent łączy muzykę swojego dzieciństwa z nową falą Bass Music.

www.facebook.com/alphasteppa
www.instagram.com/alphasteppa/
open.spotify.com/artist/2X2gALerQqdAArPBOdIIiJ…
www.youtube.com/user/dubsteppas

N4me It Sound (Carmel i Awiom):
Zderzenie osobowości, które wybucha coraz to nowszymi przedsięwzięciami. W zdecydowany sposób manifestują światu swoje zaangażowanie w muzykę i szeroko pojęte środowisko. Mocne basowe uderzenia, inspirowane sceną UK DUB przeplatają rodzimymi słowiańskimi melodiami. DUBOFOLK, to projekt, który rozwija się i nabiera kształtu. W spotkaniach z duetem zawsze pojawia się ten akcent. Dźwięki melodiki dopełnia głos wyśpiewujący autorskie treści.
W 2020 roku wydali autorską płytę Forward. W 2021 roku nakładem francuskiej wytwórni Emana Sound, razem z Mr Zebre wypuścili singiel „Here we are”, którego posłuchać można na winylowym nośniku. Zwiedzając kraj szerzą pozytywną energię i zachęcają do uniesienia się na muzycznej fali, okraszonej starannie wypracowanym przekazem.
Swoją muzyką N4ME IT SOUND dzielili się podczas m.in. Wolimierz Festiwal, Peunia Festiwal, Bass Station, Dub Weekender oraz wielu wielu innych wydarzeń. Sami organizują cykl imprez ŁDZ DUB CLUB by rozbudzić dubowy klimat w Łodzi. Budując podcast DUB TRIBE starają się szerzyć informację i wiedzę o muzyce roots i dub.

www.facebook.com/nameitsound/
open.spotify.com/artist/32JBijyf265xEkvRjnS7Rj
www.youtube.com/@NAMEITSOUND
soundcloud.com/user-669503209

Schmeltzer:
Schmeltzer to pochodzący z Kotliny Kłodzkiej DJ oraz współtwórca lokalnego stowarzyszenia Massif promującego muzykę basową. Jest jednym z założycieli kolektywu i serii imprez pod szyldem Discappointment, gdzie razem z przyjaciółmi promuje szeroki przekrój gatunków i stylów zapraszając ciekawych i świeżych brzmieniowo zawodników z polskiej sceny klubowej. Od 2023 rezydent warszawskiego K-Baru Powiśle. W swoich setach przechodzi przez rozmaite brzmienia, jednak jego styl najmocniej charakteryzuje szeroko pojęty UK sound, a przede wszystkim UK Garage, 2-step, breakbeat, minimal i house.

Soundcloud: soundcloud.com/schmeltzerr
RA: ra.co/dj/schmeltzer
Instagram: www.instagram.com/szmele/
Massif: linktr.ee/massifkru
Discappointment
SC: soundcloud.com/discappointment
IG: www.instagram.com/discappointment/
K-Bar Powiśle: www.facebook.com/kbarpowisle

QBK:
qbk – gospodarny, zakochany w przyrodzie wuja. Jeśli akurat nie błądzi po leśnych ostępach, może pokusić się o stanięcie za deckami. Choć wychowany na tłustym hip-hopowym brzmieniu, w klubie najchętniej sięga po amunicję w postaci bujających odmian house’u, breakbeat, techno – często z tribalowym zacięciem. Reprezentant załogi massif, która od wielu lat krzewi basowy sound w najdalszych zakamarkach Kotliny Kłodzkiej.
W swojej selekcie poszukuje luzu – bez nadęcia i szufladkowania się, z misją dostarczenia parkietowi solidnej, okadzonej zapachem palonej podeszwy porcji groove’u.

Soundcloud: soundcloud.com/kubasokolowski
Instagram: www.instagram.com/kubasokolowski

EMTE:
Zawodnik bassowych sztuk walki w wadze ciężkiej, wieczny okupant soundsystemów i współzałogant kolektywu Massif z którym promuje basową stronę muzyki w Kotlinie Kłodzkiej i Wrocławiu.
Jego przygoda z dubem zaczęłą się najlepiej jak tylko mogła czyli od spotkania z Jah Shaką podczas jednego z dolnośląskich festiwali w 2013r. Od tamtej pory zakochany w kulturze soundsystemowej, zwiedza różne jej zakątki poszerzając swoje muzyczne horyzonty i fascynacje. W swoich setach stara się łączyć to co w dubie i dubstepie najlepsze czyli głęboki, medytacyjny bas oraz energiczny i nieoczywisty vibe.

RKT:MN:
Jamajskie basy x niemieckie techno, z dużą ilością dubowych akordów, delayów oraz szerokim zakresem tempa. Czasem medytacyjnie buja, czasem relaksacyjnie tupie, a czasem rejwowo łupie. Okazjonalnie może wlecieć stary, dobry rootsik, housowy rytmik albo bardziej nowoczesny dubstepik – po co się ograniczać? Selekcją zaś kieruje miłość do winyli, choć bez ortodoksji. Za dnia – selektor w rootsowym duecie The Presidents.

fb: www.facebook.com/profile.php?id=100084096221958
ig: www.instagram.com/_rkt_mn/
soundcloud: soundcloud.com/wojtek-ufel

Steppa Warriors Sound System:
Działający od ponad 15tu lat kolektyw. Animatorzy wrocławskiej sceny dub. Potężny 5-drożny sound system oparty o 8 scoopów. Gospodarze cyklu Dub Arena.

www.facebook.com/steppawarriors
www.facebook.com/DubArenaWroclaw
steppawarriors.pl
dubarena.pl