Dub Arena #12: Jah Tubbys World System ft. Macky Banton & Professa Natti / 15. Urodziny Steppa Warriors

Po udanym powrocie Dub Arena i zawiązaniu nowej współpracy z klubem Nocny Targ Tęczowa, z dumą i radością zapraszamy Was na 15ste urodziny Steppa Warriors. Wieczór uświetnią działający od 1971 roku weterani brytyjskiej sceny 🔥🔥 Jah Tubbys World System feat. Macky Banton & Professa Natti 🔥🔥 Lineup dopełnią przyjaciele naszego sound systemu. Zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie 🙂

Jah Tubbys feat. Macky Banton & Professa Natti, Steppa Warriors Sound System & Friends
Data: 15.04.2023 (Sobota)
Miejsce: Nocny Targ Tęczowa (Tęczowa 65, 53-110 Wrocław)
Start: 21:00

Bilety: 55 zł (limitowana pula) / 65 zł / 70 zł na bramce
Przedsprzedaż: www.tixto.pl/dub-arena-jah-tubbys-urodziny-steppa…

Jah Tubbys World System to absolutna czołówka światowych sound systemów. Headlinerzy najwiekszych festiwali i sesji na świecie. Bezkompromisowa maszyna imprezowa, która jak nikt inny potrafi wprowadzić ludzi w taneczny szał. Aktywni na brytyjskiej scenie od 1971 roku. Już po kilku latach swojej działalności, w drugiej połowie lat 70′ występowali u boku najbardziej znanych sound systemów tego czasu i nie zmieniło się to po dziś dzień. W połowie lat 80′ otworzyli swój własny label, na którym wydali wiele imprezowych hitów i przełomowych produkcji. W latach 80′ w ich sound systemie swoje pierwsze kroki na scenie (wtedy jako nawijacz) stawiał Jasmine Joe, znany dziś jako Aba Shanti-I. Zarówno sound system, studio, jak i label prężnie i aktywnie pracują do dziś. Jah Tubbys to także manufaktura wzmacniaczy, efektów, głośników i innego sprzętu, z którego korzystają sound systemy nowej generacji na całym świecie. Wraz z Jah Tubbys wystąpią jedni z najbardziej rozpoznawalnych na scenie MCs – Macky Banton oraz Professa Natti

www.jahtubbys.co.uk
www.facebook.com/JahTubbys
www.instagram.com/jahtubbys
www.facebook.com/m8ckybantondubforce
www.instagram.com/macky_banton
www.youtube.com/watch?v=io489lIXtlw

Steppa Warriors:

Kolektyw tworzony przez grupę przyjaciół. Trzon muzyczny tworzą Jarecki – selektor, współzałożyciel portalu dubmassive.org oraz Robbie, który ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. O jakość dzwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką, jest także konstruktorem części sound systemu Steppa Warriors. Przez wiele lat Robbie i Kajtek udzieli się także we wrocławskim zespole roots rock reggae The Messengers. Sesje Steppa Warriors przepełnione są dobrą wibracją i energią, a wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.

Od 2008 roku promują muzykę roots i dub – organizowali sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Kebra Ethiopia, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, Moa Anbessa, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers, Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Grali obok wielu artystów na imprezach i festwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night, Scoop Session). Ich zestaw nagłośnieniowy spotkać można także na festiwalach takich jak Massif Festival, Stacja Wolimierz czy Reggaenwalde Festiwal.

Na przestrzeni lat zaangażowani w organizację wielu wydarzeń – m.in. Friday Reggae Special, Rootsman Corner, Dub Arena.

W marcu 2017 roku uruchomili nowy, ręcznie robiony, pięciodrożny sound system, który w 2018 roku rozbudowali do 8 scoopów.

dubarena.pl
www.facebook.com/DubArenaWroclaw