Dub Arena # 11: Pure Energy (CZ), Dusza (Paproota.org), Steppa Warriors Sound System

4 lata minęły od ostatniej Dub Areny. Ale ten czas nawala… Przyzwyczajeni do pewnych standardów miejsc, współpracy i zapewne z szeregu innych powodów zdecydowaliśmy się poczekać na tak zwane lepsze czasy w tych wszystkich kwestiach. No to jesteśmy z powrotem 🙂 4 lutego zapraszamy Was do nowej części Nocny Targ Tęczowa we Wrocławiu.
 
Zagrają: Pure Energy DJS + MC (CZ), Dusza (Paproota.org), Steppa Warriors Sound System
Data: 04.02.2023 (Sobota)
Miejsce: Nocny Targ Tęczowa (Tęczowa 65, 53-110 Wrocław)
Start: 22:00
Wjazd: 35pln
 
PURE ENERGY DJs + Mc (Jablonec / Praha, Czech Republic):
Grupa selektorów i MC skupiona wokół czeskiego Pure Energy Sound System. Działają aktywnie od 2001 roku. Przebyli drogę od underground techno i muzyki elektronicznej, przez imprezy freetekno i ruch DIY, psychedelic trance, goa itd. Ich pierwsze kontakty z muzyką roots & culture nawiązały się poprzez użyczanie swojej potężnej ściany głośników na imprezy reggae/dub. Z czasem ich działalność ewoluowała i dziś jedną z ich głownych gałęzi jest własnie Roots & Dubwise Reggae Music, czego będziemy mieli okazję doświadczyć podczas sesji na Dub Arenie. Od 70s foundation roots aż po wspołczesne ciężkie elektroniczne duby i steppersy, a wszystko to okraszone live efektami oraz nawijką.
DJs: MRTy in dub, Levelion, Venek, All in
+ Levelion on the mic
 
DUSZA (Paproota.org):
Dusza to pochodzący Trójstyku selektor i promotor muzyki dubowej, współzałożyciel netlabelu Paproota.org oraz konstruktor i operator sound systemu spod tego szyldu. Lokalnie organizuje cykliczne sesje 'Tripoint Vibez’ aktywizując każdą ze stron styku trzech granic, a na corocznych festiwalach w Wolimierzu i Görlitz odpowiada za sceny basowe, odpowiednio, za Dubovą Bićkę, oraz fokusową Paproota Stage. Jego profil producencki odznaczył się dwiema amatorskimi EPkami, dostępnymi do pobrania za darmo na swoim netlabelu. W jego setach, w zależności od pory dnia/nocy, można usłyszeć rootsową sielankę, rubadubową rozkrętkę, lub steppersowy szturm.
 
Steppa Warriors Sound System:
Kolektyw tworzony przez grupę przyjaciół. Trzon muzyczny tworzą Jarecki – selektor, współzałożyciel portalu dubmassive.org oraz Robbie, który w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka i producenta. O jakość dźwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką, jest także konstruktorem części sound systemu Steppa Warriors.
Sesje Steppa Warriors przepełnione są dobrą wibracją i energią; to wypadkowa starannej selekcji płyt i dubplate’ów, DJskiej nawijki oraz właściwego podejścia do generowania niskich tonów, wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.
Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Organizowali sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Kebra Ethiopia, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, Moa Anbessa, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers, Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Grali obok wielu inspiriujących artystów na imprezach i festiwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night).
Na przestrzeni lat zaangażowani w organizację wielu wydarzeń – m.in. Friday Reggae Special czy Rootsman Corner, obecnie skupiają swoje siły na swojej autorskiej, cyklicznej imprezie reggae i dub – Dub Arena oraz na własnych, soundsystemowych sesjach.
W marcu 2017 roku uruchomili nowy, ręcznie robiony, pięciodrożony sound system.