Steppa Warriors Sound System

Kolektyw tworzony przez grupę przyjaciół. Trzon muzyczny tworzą Jarecki – selektor, współzałożyciel portalu dubmassive.org oraz Robbie, który ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. O jakość dzwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką, jest także konstruktorem części sound systemu Steppa Warriors. Robbie i Kajtek udzielają się także we wrocławskim zespole roots rock reggae The Messengers.

Sesje Steppa Warriors przepełnione są dobrą wibracją i energią; to wypadkowa starannej selekcji płyt i dubplate’ów, DJskiej nawijki oraz właściwego podejścia do generowania niskich tonów, wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.

Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Organizowali sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Kebra Ethiopia, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, Moa Anbessa, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers, Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Grali obok wielu inspiriujących artystów na imprezach i festwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night).

Na przestrzeni lat zaangażowani w organizację wielu wydarzeń – m.in. Friday Reggae Special czy Rootsman Corner, obecnie skupiają swoje siły na swojej autorskiej, cyklicznej imprezie reggae i dub – Dub Arena oraz na własnych, soundsystemowych sesjach.

W marcu 2017 roku uruchomili nowy, ręcznie robiony, pięciodrożony sound system, który w 2018 roku rozbudowali do 8 scoopów.

steppawarriors.org

www.facebook.com/steppawarriors

www.youtube.com/user/steppawarriors/videos

Robbie, Cool Operator Sound System:
www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Jarecki, dubmassive.org:
dubmassive.org