Dub Arena #9

Line-up: Kebra Ethiopia Sound (RPA), The Messengers, Vale (DE), Steppa Warriors Sound System
Data: 2.12.2017 (Sobota)
Miejsce: ToTu (ex Madness), ul. Hubska 6 :: Wroclaw
Start: 21:00
Wstęp: TBA

Kebra Ethiopia (RPA):
Kebra Ethiopia (ang. Glory to Africa) to sound system pochodzący z KwaThema w Południowej Afryce. Doc Inity (głowa projektu) zapoczątkował swoją działalność w wieku 17 lat, grając muzykę reggae dla ludzi ghetta, z którego się wywodzi. W ramach naturalnej progresji Doc Inity przy pomocy przyjaciela zbudował własny sound system. Motorem napędowym Kebra Ethiopia była zawsze chęć niesienia pomocy potrzebującym, propagowanie pozytywnego przesłania oraz wskazywanie dobrej drogi rozwoju. Dzięki tej motywacji stworzył taneczny ruch University of Steppas, który skupia wielu młodych ludzi, inspirując i odciągając ich od codziennych problemów, narkotyków i przestępczości. Swoją popularność poza Afryką zdobył właśnie dzięki wyjątkowemu spektaklowi tanecznemu, który towarzyszy jego sesjom i nadaje im wyjątkowy mistyczny charakter. Dziesiątki, setki ludzi łączy się w korzennym afrykańskim tańcu budując poczucie jedności i równości. Wystąpił na największych europejskich festiwalach i sesjach reggae & dub, grał także w Południowej Ameryce. Występ na Dub Arena #9 będzie jego pierwszym wystepem w Polsce. Możecie spodziewać się korzennego afrykańskiego spektaklu dzwiękowo tanecznego, którego częścią może stać się każdy obecny podczas sesji.

www.facebook.com/kebraethiopia
soundcloud.com/kebraethiopiasound

Video:
www.youtube.com/watch?v=Q6DfnZKLXgg
www.youtube.com/watch?v=vdnZ_3dK2Mo
www.youtube.com/watch?v=kG1pvAJcbXE
www.youtube.com/watch?v=7E_n1hmc9T0

Wywiad:
boilerroom.tv/steppas-university-the-school-of-south-african-reggae

Vale (Niemcy):
Bazujący w Berlinie trębacz oraz producent muzyki dub. Jego pasja do kultury reggae i dub zrodziła się w Brukseli, gdzie od jego wczesnych lat wpływ na jego muzyczny rozwój miał Reggaebus Sound System. Po wydaniu swojej pierwszej płyty w kolaboracji z D-operation Drop w 2016 roku, zagrał wiele koncertów u boku artystów takich jak Reggaebus Sound System, Michael Exodus, Wicked & Bonny, Daniel Dubsworth i wielu innych. Czerpie inspirację z wielu gatunków i improwizuje grając jazz, dub czy jungle dodając muzyce specjalnej wibracji.

Steppa Warriors (gospodarze):

Kolektyw tworzony przez grupę przyjaciół. Trzon muzyczny tworzą Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org oraz Robbie, który ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. O jakość dzwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką, jest także konstruktorem części sound systemu Steppa Warriors.

Sesje Steppa Warriors przepełnione są dobrą wibracją i energią; to wypadkowa starannej selekcji płyt i dubplate’ów, DJskiej nawijki oraz właściwego podejścia do generowania niskich tonów, wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.

Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Organizowali sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, Moa Anbessa, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers , Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Grali obok wielu inspiriujących artystów na imprezach i festiwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night, Dour Festival). Robbie udziela się czasem na mikrofonie także na sesjach Dubateers czy Reggaebus Sound System.

Na przestrzeni lat zaangażowani w organizację wielu wydarzeń – m.in. Friday Reggae Special czy Rootsman Corner, obecnie skupiają swoje siły na swojej autorskiej, cyklicznej imprezie reggae i dub – Dub Arena oraz na własnych, soundsystemowych sesjach.

W marcu 2017 roku uruchomili nowy, ręcznie robiony, pięciodrożony sound system.


Steppa Warriors links:
www.facebook.com/steppawarriors
soundcloud.com/steppa-warriors

Dub Arena
www.facebook.com/DubArenaWroclaw/

Cool Operator Sound System:
www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Yarecki, Dubmassive:
dubmassive.org/
www.facebook.com/yarecki.dub
twitter.com/yareckidub